بررسی و خرید

کفش پیاده روی مردانه

کفش پیاده روی مردانه

[products-box id=”166″ number=”4″]

برای پیاده روی به وسائل و تجهیزات فانتزی احتیاجی ندارید! شما فقط به یک جفت کفش خوب نیاز دارید. کفش پیاده روی مردانه باید دارای ویژگی‌های خاص برای محافظت از پاها و راحتی کاربر باشد. این کفش اغلب سبک وزن است و قابلیت تنفس دارد، همین امر باعث می‌شود تا افراد با سرعت بیشتری قدم بزنند.

اگر پاهای شما صدمه دیده است، باید نخست به کفش‌های خود نگاه کنید. به اندازه وقت و هزینه‌ای که برای انتخاب کفش نامناسب صرف کرده‌اید، به همان اندازه نیز باید برای رفع مشکلات به وجود آمده برای پاها، کمر و نفاط دیگر بدن خود، زمان و هزینه صرف کنید. اما چرا باید بگذارید کار به اینجا کشیده شود! ما در مقاله‌ای دیگر از رنو ایران به شما در انتخاب کفش پیاده روی مناسب کمک می‌کنیم.

[TOC]

چگونه کفش پیاده روی مردانه خوب انتخاب کنیم؟

چگونه کفش پیاده روی مردانه خوب انتخاب کنیم؟

شیوه پیاده روی کردن: اگر رویکرد شما در پیاده روی معمولی است، یعنی اغلب در پارک و یا هر مکان دیگری به مدت مشخصی پیاده روی می‌کنید ، گزینه‌های شما برای انتخاب کفش بازتر هستند. اما اگر به کوهنوردی یا پیاده روی در سطوح سنگلاخی علاقه دارید، کفش پیاده روی مناسب باید دارای خصوصیات متفاوتی باشد. از این رو، ضروری است نخست سبک و مدل پیاده روی خود را تعیین کنید.

انعطاف‌پذیری و پشتیبانی از پاها: برای تعیین اینکه کفش چقدر منعطف بوده و از پاها در هنگام پیاده روی پشتیبانی می‌کند، باید چند آزمایش کوچک آنجام دهید:

 • یک کفش را از دو طرف خم کنید، آیا کفش در ناحیه پنجه خم می‌شود یا در یک قسمت دیگر؟ کفش پیاده روی مردانه خوب باید از قسمت پنجه خم شود و نه قسمت‌های دیگر! همچنین کفش باید به راحتی بدون زور اضافی خم شود.
 • یک کفش را از پشت تا جلوی کفش به صورتی طول بپیچانید، آیا کفش در برابر پیچانده شدن مقاومت می‌کند؟ اگر چنین بودن کفش از انعطاف‌پذیری پایین برخودار است و اغلب از نظر وزنی، سنگین است. کفش خوب باید به راحتی پیچانده شود.

در زمانی که کفش به پا دارید، باید بتوانید یک انگشت خود را به راحتی داخل کفش کنید. این نشان می‌دهد کفش سایز پا شما است.

کیفیت بالشتک کفش: پیاده روی نسبت به دویدن به پاها کمتر آسیب می‌زند. در نتیجه، یک کفش پیاده روی مناسب به اندازه کفش دویدن مردانه نیاز به بالشتک کمتری در زیره خود دارد. اما کفش پیاده روی خوب نیز باید بتواند فشار و شوک وارد از زمین به پاها را جذب کند. درواقع، انسان در هنگام پیاده روی، نخست از طریق پاشنه زمین را لمس می‌کند. برای این منظور کفش باید در قسمت پاشنه از بالشتک مناسب و باکیفیت برخوردار باشد.

ضد آب بودن: حتی اگر هوا بارانی هم باشد، یک کفش پیاده روی ضد آب می‌تواند دقیقاً همان چیزی باشد که می‌خواهید. کفش‌های پیاده روی اغلب دارای روکش‌های ضد آب هستند که از ورود آب به داخل جلوگیری می‌کنند. اما اگر کفش دارای قابلیت تنفس باشد (سوراخ‌های ریز جلوی کفش) نمی‌تواند ضد آب باشد. بنابراین کفش ضد آب را برای مناطق شهری انتخاب کنید که در اکثر روزهای سال دارای آب و هوای بارانی است.

وزن کفش: اگر تناسب اندام هدف شما است و می‌خواهید از طریق پیاده روی، وزن کم کنید! کفش مناسب باید وزن کمی داشته باشد. اگر کفش پیاده روی مردانه وزنی زیادی داشته باشد، شما در هنگام ورزش احساس سبکی و راحتی نخواهید کرد. به علاوه، پاهای شما خیلی زودتر خسته خواهند شد.

خرید کفش مردانه

خرید کفش مردانه

نکات مهم در خرید کفش پیاده روی مردانه

نکات مهم در خرید کفش پیاده روی مردانه

 • سایز مناسب را انتخاب کنید. کفش را در اندازه درست انتخاب کنید تا حداکثر میزان راحتی را تجربه کنید. حتی اگر پای خود را در خانه اندازه‌گیری کنید، باز هم ممکن است هر برند و کشور سازنده معیارهای سایزبندی خود را داشته باشند. از این روش می‌توانید برای تطبیق اندازه پا و سایز کفش، مقاله جدول سایزبندی کفش مردانه را مطالعه کنید.
 • کفش را با شکل کف پا مطابقت دهید. کفش‌هایی را انتخاب کنید که در حد امکان با شکل پاهای شما مناسب باشند. کفش مناسب برای پاهای باریک با کفش مناسب برای پاهای پهن متفاوت است. این مورد را در زمان خرید در نظر بگیرید.
 • جلوی کفش باید آزاد باشد. جعبه انگشت پا یا فضایی که انگشان پا در جلوی کفش اشغال می‌کنند باید به اندازه کافی جادار باشد تا بتوان انگشتان پا را آزادانه و بدون فشار خم کرد. همچنین نباید آنقدر شُل باشد که پاهای شما در کفش بچرخد یا حرکت کند.
 • در پایان روز کفش بخرید. هر چه در طول روز بیشتر راه بروید، پاهای شما نیز بیشتر متورم می‌شوند. این مورد یک ویژگی خاص برای پاها محسوب می‌شود که در همه انسان مشترک است. با این توصیف می‌توان در نظر گرفت که جهت تعیین سایز درست کفش، باید آن را در پایان روز خریدای کرد.
 • جوراب بپوشید. حتماً در زمان خرید کفش پیاده روی مردانه جوراب به پا داشته باشید. این کار نیز برای تعیین سایز مناسب کفش انجام می‌شود.

[mustread posts=”15800″]

 • در سراشیبی راه بروید. برای امتحان کردن کفش، سعی کنید در سراشیبی راه بروید. این کار باعث می‌شود انگشتان پا به قسمت جلوی کفش فشار وارد کنند، اما کفش نباید اجازه دهد که پای شما در سراشیبی به اندازه زیاد به جلو حرکت کند. کفش پیاده روی خوب باید بتواند از حرکت پاها جلوگیری کند. این کار برای حفظ حداکثر راحتی در هنگام پیاده روی است.
 • کفش تنگ نخرید! اگر کفش خیلی تنگ است، آن را خریداری نکنید. با گذشت زمان، ممکن است کفش جا باز کند، ولی در این مدت پاهای شما متحمل بسیاری از مشکلات اعم از درد، تورم و تاول می‌شوند.
 • از لغزش خودداری کنید. اطمینان حاصل کنید پاهای شما در هنگام راه رفتن حرکت در داخل کفش حرکت نمی‌کنند. این مورد ممکن است به عدم راحتی و درد در کف پاها منجر شود. جنس آستر کفش باید قابلیت جذب رطوبت و عرق را داشته و لغزش جلوگیری کند.
 • از فروشگاه‌های معتبر کفش بخرید. همیشه به سراغ برندهای مشهور و فروشگاه‌های معتبر بروید، زیرا محصولات آنها در نهایت کیفیت و تکنولوژی ساخته می‌شوند. همچنین می‌توانید از وبسایت‌های تخصصی کفش ورزشی مردانه اقدام به خرید کنید و از فواید خرید اینترنتی نهایت استفاده را ببرید.

اهمیت خرید کفش پیاده روی مردانه مناسب

اهمیت خرید کفش پیاده روی مردانه مناسب

همان‌طور که همه در جریان هستند، انتخاب کفش مناسب مهمتر از هر نوع پوشش دیگری است. به این دلیل که پاها مهمترین نقش را در فعالیت‌های روزانه آقایان و پسران جوان بازی می‌کنند و به عبارتی آنها را رو به جلو حرکت می‌دهند. بنابراین ضرورت خرید کفش مناسب پیاده روی از هر جهت اجتناب‌ناپذیر است.

با این حال، نخست پاهای خود را به خوبی بشناسید و سپس سعی کنید به دنبال کفش‌هایی با ویژگی‌های خاص ببروید. در دنیای کفش‌های ورزشی مردونه، برای فعالیت‌های مختلف اعم از پیاده روی، دویدن، کوهنوردی، بدنسازی و موارد دیگر می‌توان کفش مناسب خریداری کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *