سبک پوشش, مد و استایل

با کت و شلوار سرمه ای چه کفشی بپوشیم؟

ست کردن کت و شلوار سرمه ای با کفش

کت و شلوار سرمه ای یک پوشش کلاسیک معاصر، زیبا در عرصه لباس رسمی مردانه، سبکی جسورانه و یک رنگ اصلی در کمد لباس مردان جنتلمن است. همین توضیح کوتاه می‌تواند یکی از اساسی‌ترین پرسش‌های مردان و پسران جوان باشد: « با کت و شلوار سرمه ای چه کفشی بپوشیم؟»

پدربزرگان ما در گذشته راست می‌گفتند که: «اولین چیزی که مردم به ویژه بانوان به ظاهر یک مرد نگاه می‌کنند، کفش‌های اوست!» با این تفسیر می‌توان به این نتیجه رسید که برای ست کردن کت و شلوار سرمه ای با کفش، در کنار مدل باید به رنگ کفش نیز دقت کرد. بنابراین، برای پیدا کردن یک جفت کفش مناسب با کیف وکفش رنو همراه باشید.

با کت و شلوار سرمه ای چه کفشی بپوشیم؟

اینکه آیا به مراسم عروسی دعوت شده‌اید یا برای یک رویداد شغلیِ رسمی برنامه‌ریزی می‌کنید، انتخاب کفش مناسب برای ست شدن با کت و شلوار سرمه ای از اهمیت بالایی برخوردار است. در دل این موضوع دو مورد مهم نهفته است:

  1. مدل کفش
  2. رنگ کفش

دنیای مُد تغییری دگرگون پیدا کرده است، دیگر به مانند گذشته نمی‌توان بر اصول اولیه پایبند بود. امروزه دگرگونی در پوشش مردان به حدی بوده است که معیارهای زیبایی تغییر بنیادین داشته‌اند. برای مثال، آیا تصور می‌شد روزی با کت و شلوار، کفش اسنیکرز پوشید!

مدل کفش دقیقاً در همینجا به کار می‌آید؛ اینکه می‌توان با پوشیدن کت و شلوار به دیگر انواع کفش مردانه نیز فکر کرد. در این راستا، موقعیت قرارگیری فرد نیز مهم است، برای مجالس و موقعیت‌های رسمی انتخاب کفش رسمی مردانه ضروری است. برای مهمانی‌های خودمانی، حضور در محیط کار و شرکت در جلسات رسمی و اداری، در کنار کفش مجلسی می‌توان اسنیکرز نیز به پا کرد.

[products-box id=”165″]

ما در زیر به برخی از مدل‌های رایج کفش مردانه و رنگ هر کدام جهت ست کردن با کت و شلوار سرمه ای اشاره می‌کنیم:

کالج چرمی مشکی

ست کردن کت و شلوار سرمه ای با کفش

یک جفت کفش چرمی مشکی با کت و شلوار سرمه ای استایلی رسمی است و برای رویدادها و جلسات کاری انتخابی ایده‌آل است. این کفش گزینه‌ای ساده و کاملاً دمِ دست است و همیشه انتخابی قوی برای محیط‌های شغلی و رویدادهای رسمی است.

در حالی که رنگ مشکی به عنوان یک رنگ پایه برای کت و شلوار عمل می‌کند، سنتی‌ترین و رسمی‌ترین رنگ نیز است. این مدل و رنگ کفش اغلب برای مردان میانسال انتخاب بهتری می‌باشد.

کفش آکسفورد چرمی قهوه‌ای

ست کردن کت و شلوار سرمه ای با کفش

طیف رنگی قهوه‌‎ای (پررنگ و کم رنگ) همیشه بهترین انتخاب رنگ کفش برای ست شدن با کت و شلوار سرمه ای است. کفش آکسفورد چرمی قهوه‌ای با کت و شلوار سرمه ای، ظاهری فرهیخته و بسیار جذاب را برای مردان ایجاد می‌کند.

برخلاف کفش مشکی، رنگ قهوه ای ظاهری جوانانه‌تر داشته و استایلی بسیار جسورانه است. این ترکیب برای مهمانی‌ها، مجالس رسمی و حتی یک قرار عاشقانه انتخابی فوق‌العاده است. ناگفته نماند، کفش آکسفرود مدلی است که قسمت بَنددار آن به یکدیگر نزدیک است.

کفش بروگ چرمی عسلی

ست کردن کت و شلوار سرمه ای با کفش

انتخاب رنگ عسلی به همراه کت و شلوار سرمه ای، جزء اصلی پوشش آقایان مدرن امروزی است و استایلی کاملاً مطابق با مد روز می‌باشد. چرم عسلی رنگ از نظر زیبایی و ظرافت انتخابی هوشمندانه است که کلاسیک بودن عبور کرده و نشان از سبک پوشش مردان جدید دارد.

ست کردن کفش بروگ چرمی عسلی (کفش بروگ بر روی خود دارای سوراخ‌های تزئینی است) با کت و شلوار سرمه ای کمتر رسمی است و برای رویدادهای اداری و مهمانی‌ها گزینه‌ای عالی می‌باشد.

کفش بروگ چرمی سفید

پوشیدن کفش بروگ چرمی سفید  با جزئیات  و زیبایی غیرقابل توصیفش، از نظر ظاهری تمیز، خنثی و شیک است. برعکس دیگر رنگ‌ها، رنگ سفید کفش با کت و شلوار سرمه ای ظاهری نیمه‌رسمی و گاهاً کژوال را ایجاد می‌کند.

اگر می‌خواهید کت و شلوار خود را «بدون جوراب» بپوشید، این مدل و رنگ کفش مناسب شما خواهد بود. اگر هم به استایل کلاسیک علاقه دارید، می‌توانید کفش خود را ترکیبی از رنگ سیاه یا سفید انتخاب کنید.

کفش دربی چرمی شرابی

کفش‌های شرابی رنگ شاید اولین انتخاب برای آقایان نباشند، اما پوشیدن آنها به همراه کت و شلوار سرمه ای فوق‌العاده هوشمندانه خواهد بود. رنگ شرابی به رنگ سرخ نزدیک‌تر است، از این رو ترکیب سرمه ای با شرابی به استایلی مجلسی ختم می‌شود.

در انتخاب نوع کفش نیز به مدل دربی فکر کنید، این کفش برعکس کفش آکسفورد دارای دو طرف ابرو بندها از یکدیگر دور هستند. این استایل نیز برای مهمانی‌ها و مجالس انتخاب مناسبی است.

کتونی اسنیکرز سفید

انتخاب کفش اسنیکرز سفید با کت و شلوار سرمه ای در کنار ایجاد ظاهری اسپرت، بسیار جوان‌پسند نیز است. این استایل کاملاً کژوال بوده و برای استفاده در محط کار و گشت و گذار روزانه بسیار مناسب است.

پوشیدن کتونی به راحتی بیشتر در هنگام راه رافتن و استفاده طولانی‌مدت منجر می‌شود. همچنین تنها مدلی از کفش‌های مردانه است که می‌توان آن را با به همراه تی‌شرت و کت و شلوار ست کرد.

[mustread title0=”کفش مناسب برای شلوار جین مردانه” link0=”https://renoiran.com/blog/%da%a9%d9%81%d8%b4-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b4%d9%84%d9%88%d8%a7%d8%b1-%d8%ac%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%b1%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%87/”]

بهترین کفش برای کت و شلوار سرمه ای کدام است؟

هنگامی که صحبت از انتخاب کت و شلوار می‌شود، رنگ سرمه ای یکی از متنوع‌ترین گزینه‌های رنگی می‌باشد که در همه موارد قابل انتخاب است. کت و شلوار سرمه ای مناسب محیط کار، عروسی و هر نوع رویداد رسمی دیگر است و برای استایل رسمی، نیمه‌رسمی و حتی کژوال، جایگزینی عالی برای رنگ مشکی است.

همان‌طور که در بالا چندین مدل و رنگ از کفش‌های مردونه را معرفی کردیم، باید بگوییم کت و شلوار سرمه ای به بهترین وجه با طیف رنگی قهوه‌ای ست است. از رنگ شکلاتی گرفته تا عسلی و حتی خاکی! یک جفت کفش قهوه ای بهترین رنگ ممکن برای ست شدن با کت و شلوار سرمه ای است.

اهمیت ست کردن کت و شلوار سرمه ای با کفش

اگر یک دست کت و شلوار سرمه ای در کمد لباس خود ندارید، پس چرا یکی از آنها را خریداری نمی‌کنید؟ این رنگِ کت و شلوار فوق‌العاده شیک و جذاب است و نشان از روحیه جوان سرزنده مردان دارد.

زمانی که بتوانید در نهایت سلیقه کت و شلوار خود را با کفش ست کنید، می‌توانید کاریزما، اعتماد به نفس و جذابیت را به ظاهر خود تزریق کنید. سرمه ای رنگی قوی و انعطاف‌پذیر است که به خلاقیت بیشتر برای ایجاد تیپ‌های منحصربه فرد کمک می‌کند.

برداشت اول خود را به احساسی قوی تبدیل کنید؛ با کت و شلوار سرمه ای، کفش سرمه ای به پا نکنید و برای کراوات نیز به رنگ‌های قرمز، سرخ، آبی، قهوه‌ای را انتخاب کنید، همچنین رنگ مشکی برای کراوات انتخاب مناسبی نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *